Pavojus visuomenei

Kaip nustatyti, kiek pavojingas yra žmogus visuomenei? Ko gero aiškiausias kriterijus yra tai, kokią sankciją skiria prasižengusiam teisėsauga. Siūlau du atvejus.

Prieš keletą mėnesių visa socialinių tinklų erdvė griaudėjo apie nematytą žiaurumo atvejį. Dvi mokinės pasiėmė atiduodamą, nebereikalingą triušiuką. Kažkas iš artimų augino, vėliau, matyt, nusibodo. Triušiai, kaip žinome, yra dviejų kategorijų – gražūs arba skanūs. Senieji šeimininkai nusprendė, kad jis nebėra toks gražus bei mielas ir perdavė, atsiliepusioms priimti, mokinėms. Sekančią dieną Feisbukas, o ir didieji dienraščiai, užsipildė nugalabyto triušiuko nuotraukomis. Kad būtų aiškiau, pridėjo žymą 18+. Žinot, kad kiekvienas nepilnametis atverdamas saitą rastų įspėjimą: Jums jau 18, ar dar ne. Ir paspaustų mygtuką. Na, patys žinote kurį. Teisėsauga netruko išsiaiškinti blogietes. Tos, nepilnametės, naktį praleido areštinėje. Irgi suprantama – kad nepakenktų visuomenei.

Antras atvejis. Gimnazijos direktorius mirtinai sužalojo šalikelėje sugedusio automobilio vairuotoją. Ir nuvažiavo. Teisėsauga irgi surado blogietį. Pamėgino apklausti, nepavyko, nes tas nieko neprisimena. Sako, iš vakaro tekilą ragavo. Taurų gėrimą, ne kokį bambalinį. Manau gausokai paragavęs buvo, jei jau neprisimena. Manot papuolė areštinėn? Guzą jums. Namo išėjo. Jis juk nieko blogo visuomenei padaryti negali.

Ar tik man atrodo kad triušis tapo vertingesnis už žmogų. Kažkokia kreivų veidrodžių karalystė.