Atsilikusi Japonija

Taip taip, Japonija yra žiauriai atsilikusi. Kalba sukasi ne apie XVI ar XVIII amžiaus valstybę. Kalbam apie šiandieną.

Paklausite kodėl atsilikusi? O todėl, kad niekaip negali pavyti daugelio išsivysčiusių valstybių. Na kad ir PVM mokestis. Jį naudoja beveik visos išsivysčiusios šalys, išskyrus kelias išdykėles , tokias kaip JAV ir Australija. Mokestis reikalingas, tai toks vartojimo mokestis kuris, kažkiek, riboja žmonių norą apsikrauti nereikalingais, ar mažai reikalingais daiktais. Kam jis yra naudojamas… Bent čia, Lietuvoje yra super paslaptis. Valdžia lanksto ant pirštų: darželiai, mokyklos, miestų infrastruktūra ir tt.

Bet, grįžkime Japonijon. Buvo toks nuotykis. Bene prieš porą metų, parlamente įsiplieskė grandiozinė diskusija. Buvo iškeltas pasiūlymas padidinti PVM dvigubai. Taip taip dvigubai. Po nuožmių debatų projektas nuskrido šiukšlių dėžėn. Liko tas pats 5 procentų PVM. Jums nepasirodė ir jokios klaidos čia nėra. PVM-5 procentai.

Taigi, garbieji tekančios saulės šalies gyventojai, gyvenkite toliau be darželių, neraštingi, su griūvančiais miestais. Mes, čia Lietuvoj, bent keturis kartus gyvename geriau. Turim kuo didžiuotis. Ar ne?