Tarpkojo skandalai

Pati lengviausia ir populiariausia tema yra apie tarpkojį. Niekada nesensta. Šlykštu ir primityvu. Maniau niekada nesiimsiu. Bet, kaip ir kiekvienas procesas, evoliucionuoja ir duoda nuokrypius. Mechaninę šio užsiėmimo dedamąją praleisim, tačiau progresyviąją, visuomenės formuojamą, dedamąją, manau, verta panagrinėti.

Kaip ir dera, ateina jie iš tolimojo užsienio. Pirmas pasilinksminimo pliūpsnis aplankė mus iš oralinio kabineto. (Ir kodėl jį taip praminė?) Problema tuomet buvo tik viena – prezidentas melavo. Ir melavo prisiekęs. Praktikantės metodas pakilti karjeros laiptais tuomet nieko nedomino. Buvo savaime suprantamas ir gana priimtinas. Suteptą sperma suknelę, keletui metų, ji pasiliko kaip nelaimingos meilės, o gal prievartos prisiminimą.

Šiemet kaip iš gausybės rago pasipylė skandalai iš Holivudo. Harvey Weinsteinas buvo pirmasis aiškus favoritas. Jį net paliko žmona, aišku prieš tai pareiškusi gailestį visoms, tai patyrusioms moterims. Ir paprašė privatumo. Žodžiu, nekiškit nosies kol mes nepasidalinsim su Harvey turtų. Grotažymė MeToo pasipuošė pirmu įrašu: pasirodo Harvey Weinsteinas kažkuriais tai metais pasakė keletą nepadorių frazių. Atsirado ir antras prisipažinimas, kad po priekabiavimo akto, kita aktorė, vos neprarado svarbaus vaidmens. Bandau išverst pagal savo supuvusią suvokimo prizmę – jis pasistengė, tačiau vos gavau šitą vaidmenį.

Antrasis garsusis veikėjas – Kevinas Spacey. Auksinis koziris buvo Antony  Rappo pareiškimas. Per vieną vakarėlį, jis, teisybės dėlei sakant beveik 15 metis, gerokai padaugino gėrimų. Dėl visiškai nesuprantamų priežasčių prabudo vienoje lovoje su Kevinu. Aišku, tik sutapimas, jog kine jis debiutuoja sekančiais metais. Kaip vėliau teisinosi, vienas buvo per jaunas, o kitas, aiškiai pamena jog buvo per girtas, todėl nieko neprisimena. Be visa to, Spacey iš rankovės išsitraukė kozirių tūzą, paskelbė jog yra gėjus. Aišku LGBT visuomenė pasipiktino šiuo pareiškimu, nes jų bendruomenėje “a priori” negali būti jokių nešvarių darbelių. Kas tuo netiki, yra atsilikę homofobai ir panašiai. Bet kadangi 15 metį nėra labai sunku vadinti jaunu vyru, apsiribojo vienu trumpu pareiškimu. “Netflix” skubiai nutraukia bendradarbiavimą su Kevinu  Spacey ir daugiau nekurs “Kortų namelio” serijų. Na žinoma, pasitraukt šlovės viršūnėje. O ir reklama jau padaryta. Belieka užsisakyt paslaugą ir pažiūrėti ką ten tas iškrypėlis suvaidino.

Bet ir Lietuva pasaulio dalis. Kaip mes galime nuo visa to atsilikti. Pirmas šio linksmumo dalyvis, be abejo, yra išdykėlis seimūnas Kęstutis Pūkas. Kaip ir dera media magnatui jis surengė atranką, žargonu vadinamą “casting’u”. Rinkosi sau padėjėjas. Po šio įvykio keletas iš jų nulėkė tiesiai į generalinę prokuratūrą ir pasiskundė, jog šis kėsinosi į kažką tai generalinio. Juk nebėgsi į paprastą policijos komisariatą. Nesolidu. Tas keistai vaipėsi, atsikalbinėjo, paskui sirgo, kol papuolė į konstitucinį teismą. Tik koks ryšys tarp Pūko ir konstitucijos iki šiol nesuprantu. Galėjo ir jis mėginti ištraukt kozirinį tūzą. Juk dešimt žmonų ir penki vaikai… hmm gal atvirkščiai, aiškiai rodo kad su moterimis kažkas nelabai gerai.

Antrasis Šarūnas Bartas. Va, šitam bičeliui, galima pavydėt. Kai moteris sako jog po penkerių metų ji jaučia lyg tai būtų atsitikę tik ką… Čia tai jėga. Daugeliui vyrų tik pasvajot. Pats Bartas elgėsi niekingai nuobodžiai. Ilgai tylėjo, o po to kažką neaiškaus išmarmėjo. Jokio veiksmo, jokios intrigos. O dar menininkas vadinasi. Ir už ką jam tie apdovanojimai?

Bet seimas nebūt seimas, jei nebūt įvykių smaigalyje. Vienas vieno komitetų vadovas įdarbina referentę. Ir kas čia tokio. Daug žmonių dirba, bet žiniasklaida nerėkauja. O jei žmogus gyvena Panevėžyje, o jo reikia čia ir dabar. Tiesa, prieš tai buvo ir seimo narė, tačiau vėliau pasitraukė. O poreikis nesitraukia. Žinoma, čia kol kas nieko nesako apie priekabiavimą.

Žinot, bjauru, kai galima pasigirt tik tarpkoju, bet kažkodėl tikiu jog šitie skandalai bent truputėlį sumažins galimybę privatizuoti viešbutį ar pakilt karjeros laiptais. Čia kaip kripto valiuta, kol abu neprisipažins niekas nieko nesužinos. Kas ir kiek davė, ir kas ir kiek gavo. Dabar sienos sugriautos ir bet kuris iš nepatenkintų gali griaut savo priešininką ant menčių. Net neprisiliesdamas. #metoo. Ir viskas. Ginkis, o aš pažiūrėsiu kaip sekas. Tiesa, lieka santuoka, bet koks skirtumas kaip apiforminat savo kripto sandorį.

Beje, vos nepamiršau. Visatoj irgi vyksta skandalas.